24PCCFA6A
Part No
24PCCFA6A
Description
SENSOR ABS PRESS 2-15 PSI
Accuracy :
±2%
Operating Pressure :
2PSI ~ 15PSI (13.79kPa ~ 103.42kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
-200 mV ~ 0 mV (10V)
Package / Case :
4-SIP Module
Port Style :
Barbless
Pressure Type :
Absolute
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
10V ~ 12V
Datasheets
24PCCFA6A
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"