24PCEFJ6G
Part No
24PCEFJ6G
Description
SENSOR PRESS GAUGE +0.5PSI
Accuracy :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
0 mV ~ 35 mV (10V)
Port Style :
Needle
Pressure Type :
Compound
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Supply :
10V ~ 12V
Datasheets
24PCEFJ6G
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"