SSCSNBN030NDAC5
Part No
SSCSNBN030NDAC5
Description
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP
Accuracy :
±0.25%
Maximum Pressure :
±12.64PSI (±87.15kPa)
Operating Pressure :
±1.08PSI (±7.48kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
0.25 V ~ 4.25 V
Package / Case :
4-SIP, Dual Ports, Same Side
Port Style :
Barbless
Pressure Type :
Differential
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V
Datasheets
SSCSNBN030NDAC5
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"