24PCDFB2G
Part No
24PCDFB2G
Description
SENSOR VACUUM GAUGE +-30 PSI
Accuracy :
±1%
Maximum Pressure :
±60PSI (±413.69kPa)
Operating Pressure :
±30PSI (±206.84kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
0 mV ~ 330 mV (10V)
Package / Case :
4-DIP Module
Port Style :
Barbed
Pressure Type :
Compound
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
10V ~ 12V
Datasheets
24PCDFB2G
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"