24PCDFD6A
Part No
24PCDFD6A
Description
SENSOR ABS PRESS 2-30 PSI
Accuracy :
±0.3%
Maximum Pressure :
±60PSI (±413.69kPa)
Operating Pressure :
±30PSI (±206.84kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
-300 mV ~ 0 mV (10V)
Package / Case :
4-SIP Module
Port Size :
Port Style :
No Port
Pressure Type :
Absolute
Product Status :
Obsolete
Voltage - Supply :
10V ~ 12V
Datasheets
24PCDFD6A
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"