SSCMRRN250MDAB5
Part No
SSCMRRN250MDAB5
Description
SENSOR PRES 250PSI DIFF 5V SMT
Accuracy :
±0.25%
Maximum Pressure :
±20.31PSI (±140kPa)
Operating Pressure :
±3.63PSI (±25kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
0.25 V ~ 4.75 V
Package / Case :
8-SMD, J-Lead, Dual Ports, Same Side
Port Style :
Barbed
Pressure Type :
Differential
Supplier Device Package :
8-SMT
Termination Style :
SMD (SMT) Tab
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V
Datasheets
SSCMRRN250MDAB5
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"