HSCDRRN020NDAA3
Part No
HSCDRRN020NDAA3
Description
SENSOR PRESS DIFF 20" H2O 8DIP
Accuracy :
±0.25%
Operating Pressure :
±0.72PSI (±4.96kPa)
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output :
0.33 V ~ 2.97 V
Output Type :
Analog Voltage
Supplier Device Package :
8-DIP
Voltage - Supply :
3.27V ~ 3.33V
Datasheets
HSCDRRN020NDAA3
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"