SSCSMND010NGAA5
Part No
SSCSMND010NGAA5
Description
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP
Accuracy :
±0.25%
Maximum Pressure :
10.84PSI (74.75kPa)
Operating Pressure :
0.36PSI (2.49kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
0.5 V ~ 4.5 V
Package / Case :
4-SIP Module
Port Size :
Port Style :
No Port
Pressure Type :
Vented Gauge
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Supply :
4.95V ~ 5.05V
Datasheets
SSCSMND010NGAA5
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"