SSCSNBN010NGAC5
Part No
SSCSNBN010NGAC5
Description
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP
Accuracy :
±0.25%
Maximum Pressure :
10.84PSI (74.75kPa)
Operating Pressure :
0.36PSI (2.49kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
0.25 V ~ 4.25 V
Package / Case :
4-SIP, Dual Ports, Same Side
Port Style :
Barbless
Pressure Type :
Vented Gauge
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Supply :
4.95V ~ 5.05V
Datasheets
SSCSNBN010NGAC5
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"