IA30DSF15DO
Part No
IA30DSF15DO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Stock
11
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1, 3, 4, 6, 13
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
SCR-NO, 2-Wire
Product Status :
Active
Response Frequency :
400Hz
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 36V, 12V ~ 40V