MM18-70APS-ZCK
Part No
MM18-70APS-ZCK
Manufacturer
SICK
Description
SENSOR PROX 70MM IP67 CYLINDER
Stock
4
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Active
Response Frequency :
1kHz
Sensor Type :
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V