ICS08S30N40A2PO
Part No
ICS08S30N40A2PO
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
IND PROX M8 SHORT PNP NO
Stock
5
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C (TA)
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M8
Product Status :
Active
Response Frequency :
2kHz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable
Voltage - Supply :
10V ~ 30V