TPSK12/24-160W
Part No
TPSK12/24-160W
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
Description
160W 12V OR 24V SOLAR KIT: QTY 2
Stock
64
Manufacturer :
Tycon Systems, Inc.
Product Category :
Solar Cells
Current - Short Circuit (Isc) :
Current @ Pmpp :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Cells
Power (Watts) - Max :
160 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Type :
Monocrystalline
Voltage - Open Circuit :
Voltage @ Pmpp :
24 V