SCK10103MSY
Part No
SCK10103MSY
Manufacturer
Thinking Electronics Industrial Co.
Description
NTC 10mm 10 oHm Imax 3A Pmax 2.4
Stock
80
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 170°C
Package / Case :
Disc, 10.3mm Dia x 3.8mm W
Power - Max :
2.4 W
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
10
Resistance Tolerance :
±20%