SCK251R0MSBY
Part No
SCK251R0MSBY
Manufacturer
Thinking Electronics Industrial Co.
Description
NTC 25mm Res. 1Ohm Imax 25A
Stock
10
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
Disc, 26.0mm Dia x 5.0mm W
Power - Max :
7 W
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
1
Resistance Tolerance :
±20%