PPG101C1
Part No
PPG101C1
Description
SENSOR RTD 100OHM 0.24% RADIAL
Accuracy :
±0.6°C
Current :
1 mA
Operating Temperature :
-50°C ~ 500°C
Product Status :
Obsolete
Resistance @ 0°C :
100 Ohms
Resistance Tolerance :
±0.24%
Temperature Coefficient :
3850ppm/°C
Datasheets
PPG101C1
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V