MSE28LDP3S
Part No
MSE28LDP3S
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 23X23MM TH
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
50mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
0.5 PPS
Frequency :
3.9kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Double Pulse, Slow
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 20V, 30cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
Voltage Range :
20 ~ 28V