MSM30-NX0010A-SNCSNCNF-RIRGB024-Q0000-S
Part No
Manufacturer
SCHURTER
Description
MSM SERIES 30MM METAL LINE SWITC
Stock
18
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
Pushbutton Switches
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Red/Green/Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VDC
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 30.10mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Mom
Type :
Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
250 V