SBT12MMVPC
Part No
SBT12MMVPC
Description
BUZZER PIEZO 44.5MM TH
Current - Supply :
15 ~ 20mA
Duration :
Variable
Frequency :
2.075kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Pin Selectable
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 9V, 10cm
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
Voltage Range :
9 ~ 12V