LRA911-CB-B/012V
Part No
LRA911-CB-B/012V
Actuator Marking :
No Marking
Color - Actuator/Cap :
Blue
Current Rating (Amps) :
16A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 13.97mm
Voltage Rating - AC :
125 V