LRGSCK511-R-L-B-E/012V
Part No
LRGSCK511-R-L-B-E/012V
Actuator Marking :
O -
Color - Actuator/Cap :
Green
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Voltage Rating - AC :
125 V