LRGSEK611-R-L-B-E/250N
Part No
LRGSEK611-R-L-B-E/250N
Actuator Marking :
O -
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
Voltage Rating - AC :
125 V