LTA201-TG-B//125
Part No
LTA201-TG-B//125
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
Green
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.57mm x 18.97mm
Voltage Rating - AC :
125 V