LTILA51-6S-BL-AM-MBL/12V
Part No
LTILA51-6S-BL-AM-MBL/12V
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V