LTA105-TA-B/125N
Part No
LTA105-TA-B/125N
Color - Actuator/Cap :
Amber
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.57mm x 13.97mm
On-Off
Termination Style :
Wire Leads
Voltage Rating - AC :
125 V