LTA215-TR-B/125N
Part No
LTA215-TR-B/125N
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.57mm x 13.97mm
On-Off
Termination Style :
Wire Leads
Voltage Rating - AC :
125 V