LS1571-33-BL-BL-012
Part No
LS1571-33-BL-BL-012
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Clear/Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
-17.8°C ~ 65.6°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V