LTILC71-6S-WH-AM/GN-NBL/12V
Part No
LTILC71-6S-WH-AM/GN-NBL/12V
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
17A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Amber/Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off-On
Voltage Rating - AC :
125 V