LTIGM60-6S-BL-RC/LU-NBL/12V
Part No
LTIGM60-6S-BL-RC/LU-NBL/12V
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
6A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Blue/Red
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V