LTIGK61-6S-WH-AM-NBL/14V/INDP
Part No
LTIGK61-6S-WH-AM-NBL/14V/INDP
Circuit :
DPST
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
6A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
14 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off
Voltage Rating - AC :
125 V