AML24GBA3CA01
Part No
AML24GBA3CA01
Description
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V
Current Rating (Amps) :
3A (AC), 2A (DC)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.98mm x 19.05mm
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
24 V
Datasheets
AML24GBA3CA01
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"