AML24EBA2DC04
Part No
AML24EBA2DC04
Description
SWITCH ROCKER 4PDT 100MA 125V
Circuit :
4PDT
Color - Actuator/Cap :
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.98mm x 19.05mm
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V
Datasheets
AML24EBA2DC04
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"