AML24EBA3BC02
Part No
AML24EBA3BC02
Description
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.98mm x 19.05mm
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V
Datasheets
AML24EBA3BC02
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"