AML24FBB2DA06
Part No
AML24FBB2DA06
Description
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V
Actuator Type :
Actuator Arm, Cap Required - Illuminated
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent
Illumination Voltage (Nominal) :
6 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.98mm x 19.05mm
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-On-Mom
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V
Datasheets
AML24FBB2DA06
Manufacturer related products
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"