71B30-04-1-12N-C
Part No
71B30-04-1-12N-C
Description
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
SP12T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
35.94mm
Features :
Index Stops :
Continuous
Number of Decks :
4
Number of Positions :
12
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V