RTAP33S03M25FS
Part No
RTAP33S03M25FS
Description
SWITCH
Actuator Length :
25.00mm
Actuator Type :
Flatted (6mm Dia)
Angle of Throw :
30°
Circuit per Deck :
3P3T
Current Rating (Amps) :
150mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
12.60mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Number of Poles per Deck :
3
Number of Positions :
3
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
60 V
Voltage Rating - DC :
60 V