M6S-C33S2-220B
Part No
M6S-C33S2-220B
Description
3POS,SPRING-2SPDT-220VAC-BLUE
Current Rating (Amps) :
2A (AC), 400mA (DC)
Illumination Voltage (Nominal) :
220 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.20mm Dia
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V