PTS645SM95-2 LFS
Part No
PTS645SM95-2 LFS
Description
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Actuator Height off PCB, Vertical :
9.50mm
Actuator Type :
Standard
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Operating Force :
160gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Outline :
6.00mm x 6.00mm