SL100-60/208+LXI
Part No
SL100-60/208+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 6 KW 0
Stock
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 60A
Display Type :
LED
Features :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Number of Characters :
3.5, 4
Number of Outputs :
Power (Watts) :
6000W
Product Status :
Active
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 100VDC
Voltage - Supply :
208VAC