SL1500-4/480+LXI
Part No
SL1500-4/480+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
PWR SUP 0-1500VDC 6000W 0-4A
Stock
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 4A
Display Type :
LED
Features :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Number of Characters :
3.5, 4
Number of Outputs :
Power (Watts) :
6000W
Product Status :
Active
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 1500VDC
Voltage - Supply :
480VAC