XLN60026
Part No
XLN60026
Manufacturer
B&K Precision
Description
PWR SUPP PROGRAM DC 5-600V 1560W
Manufacturer :
B&K Precision
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0.01 ~ 2.6A
Display Type :
LCD
Features :
Memory, Programmable, RS485 and USB Interface
Number of Characters :
4 (2)
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
1560W
Product Status :
Active
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
5 ~ 600VDC
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC