R948141000
Part No
R948141000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Description
BAN4 BDM/BDM P-CORD 50CM RED
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
Test Leads - Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
Configuration :
Banana to Banana
Contents :
1 Lead, Red
Current Rating (Amps) :
5A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
CAT II 1000V
Stacking Method :
Front Stacking (Both Connectors)
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
750V