SCE028XD2DB1B
Part No
SCE028XD2DB1B
Description
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Current - Supply :
40mA
Duration :
10 PPS
Frequency :
2kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Operating Mode :
Single Tone, Pulse, Fast
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL) :
95dB @ 16V, 61cm
Technology :
Piezo
Termination :
Terminal Block, Wire Leads
Voltage - Rated :
Voltage Range :
16 ~ 28V