SBT12TMHMPPC
Part No
SBT12TMHMPPC
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 44.45MM TH
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
cUL, UL
Current - Supply :
15 ~ 25mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Variable
Frequency :
2.075kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Pin Selectable
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Medical
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 9V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
Voltage Range :
9 ~ 12V