ZA120MADP3
Part No
ZA120MADP3
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
cUL, UL
Current - Supply :
40mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
0.5 PPS
Frequency :
3.3kHz
Ingress Protection :
NEMA 3R, 4X, 12
Input Type :
AC, DC
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Mode :
Double Pulse, Slow
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
75dB @ 48V, 61cm
Technology :
Piezo
Termination :
Terminal Block
Voltage - Rated :
Voltage Range :
48 ~ 120V