MCH185A101JK
Part No
MCH185A101JK
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V