LSC250NR
Part No
LSC250NR
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
42 ~ 61mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
2 PPS
Frequency :
2.9kHz
Ingress Protection :
Input Type :
AC, DC
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Mode :
Single Tone, Visual Indicator
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
82dB @ 60V, 61cm
Technology :
Piezo
Termination :
Screw Terminals
Voltage - Rated :
Voltage Range :
60 ~ 250V