SC250FJR
Part No
SC250FJR
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
4 ~ 14mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
0.5 ~ 2.5 PPS
Frequency :
2.9kHz
Ingress Protection :
Input Type :
AC, DC
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Mode :
Pulse, Slow
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
55dB @ 60V, 61cm
Technology :
Piezo
Voltage - Rated :
Voltage Range :
60 ~ 250V