SCE028LA3SU1B
Part No
SCE028LA3SU1B
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 42.98MM PNL MNT
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
cUL, UL
Current - Supply :
40mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
0.5 ~ 8 PPS in 60 Sec
Frequency :
2.9kHz
Ingress Protection :
Input Type :
AC
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Mode :
Speed Up, Slow
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 16V, 61cm
Technology :
Piezo
Termination :
Terminal Block
Voltage - Rated :
Voltage Range :
16 ~ 28V