AVW-15SBR-RL-12
Part No
AVW-15SBR-RL-12
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Description
BUZZER PIEZO 12V 92MM BASE
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Variable
Frequency :
Multiple
Ingress Protection :
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Input Type :
DC
Mounting Type :
Base Mount
Operating Mode :
Pin Selectable, Visual Indicator
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
83dB @ 12V, 100cm
Technology :
Piezo
Termination :
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
9 ~ 18V